Tímto roztokem zalijte okurky. Klíč k bohaté úrodě
Časné jarní práce na zahradě a zeleninové zahrádce nabírají na obrátkách a mezi nimi zvláštní místo zaujímá péče o pěstování okurek. Aby se zahrádkáři mohli v nadcházející sezóně těšit z bohaté úrody, neměli by zapomínat na pravidelné hnojení této zeleniny. Aby okurky zaujaly svou kondicí a bohatou úrodou, potřebují zvláštní pozornost již od nejranějších fází růstu.
Objevte nejlepší hnojivo pro okurky. S úrodou pak nebudete moci držet krok.
Příprava půdy je základem úspěšné sklizně
Odborníci zdůrazňují, že klíčem k úspěchu je poskytnout rostlinám potřebné živiny. Před výsevem nebo výsadbou sazenic je třeba půdu obohatit kompostem nebo hnojem, který zvýší její výživnou hodnotu. Nezapomeňte také přidat dřevěný popel, který je zdrojem draslíku a dalších mikroživin, jako je hořčík, fosfor a vápník. Ty jsou pro správný vývoj okurek klíčové.
Hnojení během fáze kvetení – co je nutné?
Ve fázi kvetení potřebují okurky zvýšenou dávku draslíku, který přispívá k nasazování plodů. K tomuto účelu je vynikající kopřivový guláš, který by se měl používat každé 2-3 týdny. Kromě toho lze dřevěný popel použít nejen jako přísadu do půdy, ale také jako složku speciálního kondicionéru pro zavlažování. Roztok popela dodá rostlinám energii pro růst a pomůže neutralizovat příliš kyselé pH půdy. Optimální podmínky pro okurky jsou půdy s pH mezi 6,0-7,0.
Je třeba okurky zalévat, když začnou plodit?
Pro získání dlouhé a bohaté úrody po objevení prvních plodů se vyplatí použít kvasnicové hnojivo. Zálivka tímto přírodním hnojivem každé 2 týdny dodá rostlinám vitamíny skupiny B, posílí je bez rizika přetížení. Příprava této výživy je jednoduchá – stačí rozpustit 100 g čerstvých kvasnic v teplé vodě s přídavkem cukru, pak vše zředit ve větším množství vody a použít k zálivce.