|

Na jaře ji rozprostřete pod angrešt. V létě bude plný plodů.

Pěstování angreštu na zahradě není obtížné, hlavní je zajistit rostlině vhodné podmínky. Základem úspěšného pěstování je dobře připravená půda, výběr správného místa a hnojení. Z hlediska výživy ovocných keřů se vyplatí spoléhat na přírodní metody, díky nimž bude angrešt během sezóny obsypán chutnými plody.

Přírodní hnojení angreštu dodá keřům potřebné složky pro plodnost.

Na jaře ji rozprostřete pod angrešt. V létě bude plný plodů.

Kdy plodí angrešt?

Kvetení keře, které předznamenává výskyt plodů, připadá na duben a květen. Kdy se připravit na sklizeň? Přesná doba tvorby plodů závisí na odrůdě, povětrnostních podmínkách a regionu. Předpokládá se však, že angrešt dozrává v červenci. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení nejsou vůbec kyselé, ale mají sladkou chuť. Pokud si ovoce spojujete s trpkou chutí, pravděpodobně jste ho ochutnali příliš brzy, když ještě není plně zralé.

Požadavky na angrešt na zahradě

Keř má pověst poměrně nenáročné rostliny na pěstování. Pokud si však chceme zajistit skutečně bohatou úrodu, musíme vzít v úvahu několik faktorů.

Angrešt má rád propustnou, úrodnou a mírně vlhkou půdu. Její reakce by se měla pohybovat mezi kyselou a neutrální (pH 6,0-7,0). Keř také potřebuje k aktivnímu růstu teplo, ale nemusí dobře reagovat na dlouhodobé a přímé sluneční záření. Z tohoto důvodu se pro angrešt doporučuje zvolit mírně zastíněné a před větrem chráněné stanoviště. Důležitá je také pravidelná zálivka, zejména v období sucha. Nedostatek vody má negativní vliv na množství i kvalitu plodů.

Jak hnojit angrešt? Klíčem k úspěchu jsou přírodní metody

Přírodní hnojení je vynikajícím řešením pro zahrádkáře, kteří chtějí pečovat o zdraví svých rostlin bez použití chemických látek. Při pěstování angreštu můžete postupovat různými způsoby.

Keře velmi dobře reagují na hnojení kompostem, přičemž nejlepších výsledků dosáhnete, když ho do půdy přidáte na jaře. Jedná se o ideální výživu angreštu na začátku vegetačního období.

Hnůj (např. od skotu nebo slepic) je bohatým zdrojem cenných složek, včetně dusíku, fosforu a draslíku. Před použitím se doporučuje naředit jej vodou v poměru 1:10 a teprve poté použít k zalévání keřů.

Na jaře ji rozprostřete pod angrešt. V létě bude plný plodů.

Užitečným řešením v domácí zahradě je použití malého množství dřevěného popela. Dodává rostlinám draslík, který je nezbytný pro vývoj. S množstvím to však nepřehánějte – přílišné množství může zvýšit pH půdy. Stačí rozprostřít tenkou vrstvu pod keř a důkladně ji promíchat s půdou.

Podobné příspěvky